Relacja z akcji Dzień Dziecka 2016

Tegoroczny piknik dla podopiecznych Fundacji z racji  Dnia  Dziecka miał nieco inną formułę niż dotychczas przygotowywane imprezy z tej okazji, bowiem zorganizowany został przy współpracy z Muzeum Polin.

Szalona zabawa piknikowa pt. „Alicja w Krainie Czarów”, trwająca od godz. 11.00 do 16.30, poprzedzona została elementem edukacyjnym w postaci projekcji filmu, z obszaru kultury i różnic międzykulturowych, dostosowanym do 2 grup wiekowych: dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum/liceum.

Nasi goście to prawie. 120 os. z wybranych placówek opiekuńczo – wychowawczych i Domów Dziecka:

  • Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapeutyczny MOS nr 8 ,ul. Podmokła 4
  • Dom Dziecka nr 4 ,ul. Łukowska 25
  • Ośrodek Wspomagania Rodziny Pyry /Ursus ul. 6 Sierpnia 1/5
  • Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, Łbiska ( d. D D Konstancin)

Uczestnicy mieli do dyspozycji najprzeróżniejsze atrakcje: ozdabianie bajkowych kapeluszy, czarodziejską loterię, wykonanie własnoręczne tiulowych spódniczek, warsztaty malarskie, malowanie buziek, grę plenerową z nagrodami, ozdabianie filiżanek farbami.

Naszym podopiecznym zapewniliśmy 2 śniadanie i napoje w ciągu trwania imprezy oraz obiad w Rest „Besamim” na terenie Muzeum.

Na zakończenie odbył się specjalny koncert dla dzieci w wykonaniu znanej orkiestry kameralnej „Sinfonia Varsovia” – pełen ciekawostek, barwny i budzący wiele entuzjazmu wśród młodych słuchaczy.

Wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałej zabawy naszych podopiecznych dziękujemy!