Impreza Mikołajkowa 2016

Spotkanie świąteczne już za nami!
Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej wyjątkowej uroczystości przekazujemy serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc i wsparcie.
W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież z Domów Dziecka oraz z innych placówek z takich rejonów Polski jak: Łuków, Łódź, Zambrów, Białowieża, Małachów, Ostrowiec Świętokrzyski, Łomża, Rawa Mazowiecka, Warszawa oraz Kisielany. Opieką Św. Mikołaja objęliśmy 250 dzieci w dniu wydarzenia, a w sumie było to ponad 300 dzieci.

Spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem odbyło się w magicznej atmosferze w EXPO XXI w Warszawie. Na dzieci czekała duża niespodzianka w postaci Krasnoludka Pixela – znanego z telewizyjnych programów. Wspólne śpiewy, konkursy i zabawy były. początkiem tego, co miało wkrótce nastąpić – nadejścia głównego i tak oczekiwanego Bohatera dnia, czyli Św. Mikołaja. Tuż po jego pojawieniu się i odśpiewaniu kolęd na dzieci czekała kolejna niespodzianka. Tort w kształcie choinki okazał się większy niż niejeden z uczestników spotkania. Trzeba było wykazać się dużą cierpliwością by móc zasmakować kawałka tortu. Długą kolejkę pomogły rozładować Śnieżynki Św. Mikołaja, które razem z nim obdzielały – dzieci i młodzież. Z pełnym brzuchem smakołyków dzieci zasiadły przed fotelem Św. Mikołaja w oczekiwaniu na swój wymarzony prezent. Ci co mieli szczęście być na początku kolejki, nie czekając ani chwili, rozpakowali prezenty. I tak już po kilku minutach sala zamieniła się w magiczne miejsce prezentów, uśmiechów i radości, ale to jeszcze nie koniec. Gdy każdy dokładnie obejrzał prezent, a trzeba powiedzieć, że większość dzieci bardzo dokładnie je obejrzała, w sali rozniósł się zapach pysznej, wegetariańskiej pizzy oraz frytek, które rozeszły się w mgnieniu oka. Tuż przed wyjazdem każde dziecko otrzymało kanapki, owoce i słodycze na drogę. Właśnie tak zapamiętaliśmy 13 grudnia 2016r.

A tak wspominają ten dzień nasi uczestnicy…
„(…) Chyba byłam bardzo grzeczna w tym roku, bo dostałam od Św. Mikołaja więcej niż poprosiłam”
Natalka, lat 8

„(…) Podróż do domu była bezpieczna, wszyscy wróciliśmy cali i zdrowi, a dzieci szczęśliwe i zadowolone z prezentów. Dziękuję bardzo za spełnienie marzeń dzieciaków, a nasz mały Igor szczególnie dziękuje Mikołajowi za koparkę”

Krystyna Dackiewicz, Dom Dziecka Białowieża

„Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaproszenie i sprawienie tyle radości dzieciom. To wielkie szczęście, że możemy na swojej drodze spotkać tak życzliwych i wrażliwych ludzi, którzy otwierają swoje serca na potrzeby innych. Bardzo proszę o przekazanie podziękowań dla wszystkich sponsorów. Wielkie ukłony i podziękowania dla wszystkich z Fundacji, którzy nie szczędzą swojego czasu na pomoc innym.”

Anna Mikołajewska- Placówka Wielofunkcyjna w Łukowie