Eco Wiosna etap II

W ramach naszego autorskiego projektu edukacyjnego z zakresu ekologii i gospodarki wodnej, realizowanego od 5 lat w nawiązaniu do Dnia Wody i Dnia Ziemi (22 marzec/22 kwiecień) –  odbyła się wiosenna edycja „ Eco Wiosna”, dedykowana dzieciom i młodzieży z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z różnych rejonów Polski.

Po wizycie grupy z Domu Dziecka w Marwicy, (woj. warmińsko mazurskie), 18 maja gościliśmy grupę podopiecznych Domu Dziecka w Dąbrówce Wielkiej (woj. Łódzkie).

Odwiedziliśmy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, gdzie Pani Ania opowiadała o systemie pomiarowo-obserwacyjnym składającym się z naziemnej hydrologiczno-meteorologicznej sieci pomiarowo-obserwacyjnej. Pokazano nam jak wykonywać pomiary i obserwacje meteorologiczne. Sposób pomiarów wiatru i deszczu szczególnie zainteresował dzieci.

Kolejną atrakcją dnia była wizyta w Muzeum Ziemi, podczas której przemiły Pan Przewodnik opowiadał o dziejach naszej planety oraz licznych ciekawostkach z tym związanych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się sala ze szczątkami mamutów.

Po wizycie w Muzeum i obiedzie, w ramach czasu wolnego, zwiedziliśmy Cmentarz Powązkowski, a pełen wrażeń dzień zakończyliśmy wizytą w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieliśmy niecodzienną okazję przyjrzeć się nocnemu niebu bez świateł miasta. Pokaz w Planetarium zakończył się projekcją filmu „Halo Ziemia”.

 Realizację edycji  „Eco Wiosna” 2017
wspomogła Firma: