Kto może przekazać 1% podatku?

 • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych)
 • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
 • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z 19-procentowej stawki podatku
 • emeryci samodzielnie wypełniający PIT-37 na podstawie PIT otrzymanego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Osoby, które rozliczane są przez pracodawcę, mogą skorzystać z możliwości przekazania 1% wybranej Organizacji Pożytku Publicznego tylko wówczas, gdy zdecydują się wypełnić PIT samodzielnie.


Jak przekazać nam 1% podatku?

Wystarczy, że w formularzu rozliczeniowym w pkt 131 wpiszesz nr KRS Fundacji: 0000119205. Prosimy również byś w pkt 134 zaznaczył „Wyrażam zgodę”, tak abyśmy wiedzieli komu podziękować ♥

Zapraszamy również do skorzystania z darmowego programu online E-PITY do rozliczenia się z urzędem, gdzie już wpisany jest nr KRS Fundacji. Dzięki programowi możesz rozliczyć się online lub wydrukować dokument i wysłać PIT drogą tradycyjną.

Rozliczenie E-PIT zrealizujesz w PITax.pl Łatwe podatki w ramach współpracy z IWOP.

Rozliczenie PIT z PITax.pl             Rozliczenie PIT z PITax.pl

Krótko o Fundacji:

26 lat doświadczenia w prowadzeniu różnych form działań pomocowych dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, uczniów szkół specjalnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej i świetlic środowiskowych, a także podopiecznych hospicjum oraz osób zagrożonych patologią społeczną i bezdomnością. Realizowany od 26 lat program dożywiania ww. grup środowiskowych – to ponad 2,5 mln darmowych posiłków wydanych do tej pory; obecnie jest od 300 do 470 posiłków dziennie. Dodatkowo Fundacja realizuje liczne projekty/wydarzenia takie jak:

 • Słodkie Życie Bez Cukru – warsztaty edukacyjne jak przygotować słodycze bez cukrowe (dla dzieci, młodzieży, rodziców, seniorów)
 • Akcja Karnawałowa – dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością
 • Akcja Eco Wiosna – działanie edukacyjne w ramach edukacji pozaformalnej (warsztaty, wykłady itp.) dla dzieci i młodzieży z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski
 • Akcja Wielkanocna – zbiórka darów rzeczowych (żywności) dla osób w trudnej sytuacji materialnej na terenie Warszawy i w okolicach
 • Akcja Dzień Dziecka –  dla dzieci i młodzieży z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski
 • Akcja Witaj Szkoło – wyprawki szkolne i edukacyjne dla dzieci i młodzieży z domów dziecka z całej Polski
 • Akcja Mikołajkowa – prezenty świąteczne (w odpowiedzi na autentyczne listy i marzenia dzieci) z domów dziecka z całej Polski

Fundacja na bieżąco współpracuje z ponad 200 ośrodkami wsparcia dla dzieci i młodzieży z całej Polski, przekazując najpotrzebniejsze dary rzeczowe.